Yeni Gemi NickoVision ile Tuna Nehrinde 5 Ülke (Uçaklı Paket) 2018

Gemi Şirketi
Nicko Tours
Gemi Adı
ms NickoVision
Kalkış Limanı
Viyana
Süre
4 Gece
Seçilen Kalkış Tarihi
Tüm tarihler
299 € 1488 TL Başlangıç Fiyatı(Vergi Hariç)
Türkçe Rehberli
Vizesiz
Yeşil Pasaporta Vizesiz
Türkiye Çıkışlı / Varışlı
Bayram, Yılbaşı, Sömestre
Erken Rezervasyon (Promosyonlu)
Popüler Turlar
Uçaklı Paket
Tarih
Liman Adı
Kalkış Saati
Varış Saati
 • 01 Kasım 2018 Perşembe
 • Viyana
 •  
 •  

Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte saat 13 :05de TK1885 sayılı sefer ile Viyana’ya hareket. Yerel saatle 13 :25de varışta arzu eden misafirlerimiz için ekstra Viyana şehir turu. Avusturya’nın başkenti Viyana şehrini gezmeye Hundertwasserhaus’da (100 su evi) 20 dakika bir mola vererek başlıyoruz. Daha sonra Belvedere Sarayının etrafını yürüyerek şehir merkezine dönüyor ve her köşesinde olağanüstü mimarisi ile keyif verecek Viyana turumuza Ringstrasseyi, Eyalet Opera Binası, Parlamento Binası, Burg tiyatrosu Votiv Kilisesi ile devam ediyoruz. Şehrin eski bölümünde ise St.Stephan Katedralinin bulunduğu St.Stephan meydanında kısa bir mola verilecektir. Daha sonra Graben ve Kohlmarkt, Michaela meydanı, Hofburg Sarayı, İspanyol binicilik okulunun bulunduğu Albertina meydanı, Opera binası ve tarihi Otel Sacher görülecektir. Habsburg hanedanının yazlık sarayı olan ve Sissi olarak bilinen İmparatoriçe Elizabet ile özdeşleşen Avrupanın en güzel saraylarından biri olan Schönbrunn sarayının bahçesi de tarih kokan görkemli yapısı ile görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası takribi 2,5 saatlik bir yolculukla Budapeşte’ye hareket. Varışta gemiye transfer ve yerleşme. Gemide akşam yemeği veya arzu eden misafirlerimiz için ekstra yemekli müzikli Macar gecesi. Geceleme gemide.

 

 • 02 Kasım 2018 Cuma
 • Budapeşte
 •  
 •  

Gemide sabah kahvaltısından sonra arzu eden misafirlerimiz için ekstra Budapeşte ve Szentendre turu. Şehirdeki nadir ayakta kalabilen Osmanlı eserlerinden Sokullu Hamamı, Macaristan’ı kuran Macar Beyleri’nin heykellerinin süslediği Kahramanlar Meydanı, Tuna üzerindeki Budapeşte’nin gerdanlıklarından Elizabeth ve Zincirli Köprüleri, Budin Kalesi ile içindeki Matyaş Kilisesi ve Kütüphane, Budapeşte Parlamento binası, Gellert (Gürzü İlyas) tepesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Budapeşte’ye 25km uzaklıkta 17.yüzyıldan kalma pitoresk bir köy olan Szentendere’ye hareket. Bu ziyaret esnasında, haç anıtıyla Ana meydanı, Macaristan’daki ilk eğitim veren okulu, Preobrazenska kilisesini, Tepedeki kiliseyi göreceksiniz. Bu gezi esnasında, çevrede gezinmek ve el yapımı Macaristan hatırası eşyalar almak için ya da renkli Macar kafelerinde oturmak için de fırsatınız olacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide .

 

 • 03 Kasım 2018 Cumartesi
 • Bratislava
 •  
 •  

Saat 07:30da Bratislava’ya varış. Gemide sabah kahvaltısından sonra arzu eden misafirlerimiz için ekstra Bratislava şehir turu. Tuna nehri üzerine kurulmuş, Slovakya’nın başkenti olan bu şehirde çoğu Avrupa şehrinin aksine geleneksel yapısını korumayı başarabilmiş kozmopolit yapı göreceksiniz. Eski şehir meydanı, Stare Mesto, Bratislava kalesi, Hlavne meydanı, Hviezdoslav meydanı, Roland çeşmesi, Slavin Anıtı gibi önemli yerleri gezerken tarihe yolculuk yapmış gibi hissedecek, gezdiğiniz bu şehrin renkli dokusunu farkına varacaksınız. Tur sonrasında gemiye dönüş. Saat 13:30da geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

 • 04 Kasım 2018 Pazar
 • Melk, Avusturya
 •  
 •  

Saat 07:30da Melk’e varış. Gemide sabah kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz için ekstra Melk şehir turu ve Benediktin manastırı turu. Avusturya’nın Viyana’dan önceki başkenti olan ve Wachau vadisinin en iyi korunmuş Ortaçağ kasabalarından biri olan Melk’i yürüyerek gezecek ve daha sonra manastırın terasından panoramik olarak hem Tuna nehrini hem de Melk kasabasını seyredebileceksiniz. Avrupa’nın en ünlü Barok manastırı olan ve Umberto Eco’ya ‘’Gülün Adı romanı için esin veren, görkemli yapısı, 100 bin cilt nadide kitaptan oluşan 1000 yıllık kütüphanesi ile her yıl Avusturya'ya binlerce ziyaretçi çeken Benediktin Manastırını ziyaret edeceğiz.1089 da Benedict rahiplerine hediye olarak yapılmış olan manastır ayrıca UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde yer almaktadır. Tur sonrasında gemiye dönüş.  Saat 13:30da geminin hareketi. Öğle yemeği. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

 • 05 Kasım 2018 Pazartesi
 • Passau, Almanya
 •  
 •  

Saat 07:30da Passau’ya varış. Sabah kahvaltısından sonra bagajlarımızla gemiden ayrılarak Prag’a hareket. Varışta Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Prag şehir turu. Tuna nehri üzerinde köprüler ile bağlanmış, Çekya’ nın başkenti ve en büyük şehri olan Prag, barok ve gotik mimarisi, ihtişamlı eserleri, tarihi dokuyu kaybetmeyen binaları arasında şehrin en önemli eserlerine ev sahipliği yapmaktadır. Kale bölgesinden başlayarak Karlova Caddesi, Başbakanlık Binası, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astrolojik Saat, Paris Caddesi, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası havaalanına transfer ve Saat 19:15de TK1770 sayılı sefer ile İstanbul’a hareket. Saat 23:55de varış ve gezimizin sonu.

 


Yükleniyor Lütfen bekleyiniz ....